środa, 20 stycznia 2016

Mała recenzja Doctor Stranger~

Hejcia~!

Jak wspominałam w ostatniej notce, oglądałam jakiś czas temu dramę, która naprawdę mi się spodobała i dziś chciałam się z wami podzielić opinią na jej temat~

Witamy w Korei Północnej

Nie, to nie jest mój błąd. Początek dramy - mamy rok 1994. Kim Il Song ma chore serce. Korea Południowa obawia się, że jeżeli przywódca północnego sąsiada zginie, rozpocznie się wojna. Rząd wysyła tam seulskiego kardiochirurga Park Cheola. Nieświadomy tego, że do komunistycznego kraju zostanie również zabrany jego syn, Park Cheol zgadza się i "naprawia" serce Kim Il Songa. Nie spodziewał się, ani że kongresman, który wysłał go do Korei Północnej, kazał rozstrzelać jego i jego syna w drodze powrotnej, ani tym bardziej, że północnokoreańskie władze ocalą ich życie w zamian za przyjęcie ich obywatelstwa i pozostanie w kraju.
Syn kardiochirurga Park Hoon już pierwszego dnia swojego pobytu w nowej "ojczyźnie" poznaje dziewczynkę w swoim wieku - Seong Jae Hee. Dzieci dorastają razem i razem uczęszczają do szkoły medycznej w Pyongyangu. Jednak pewnego dnia Jae Hee zostaje pojmana przez władze. Hoon z kolei został zmuszony do pracy w rządowym "szpitalu". Po paru latach do szpitala trafia Jae Hee ze swoim ojcem. Park Hoon dostaje rozkaz by uratować życie mężczyzny kosztem dziewczyny. Zamiast tego przeszczepia on swojej miłości nerkę jej ojca.
Przez znajomości Park Cheola, Hoon i Jae Hee mają polecieć do Budapesztu, by - oficjalnie - pozyskać ich dofinansowanie dla szpitala. Jednak prawdziwy plan przewidywał ich ucieczkę. Nie wszystko się jednak udaje - Park Hoonowi udaje się uciec, jednak Jae Hee ranna i chora spada z mostu.

Najlepszy kardiochirurg w Korei Południowej?

Dalsza akcja serialu ma miejsce już w Korei Południowej. Park Hoon początkowo prowadzi własną przychodnie, jednak przez kilka okoliczności zostaje kardiochirurgiem w Szpitalu Uniwersyteckim Myeongwoo - tym samym, w którym niegdyś pracował jego ojciec. W międzyczasie cały czas stara się odszukać Seong Jae Hee. Wszystko prawdopodobnie toczyłoby się spokojnie, gdyby północnokoreański rząd nie starał się go odzyskać. Do Korei Południowej zostaje wysłany Cha Jin Soo - żołnierz, który darował życia Park Hoonowi i jego ojcu dwadzieścia lat wcześniej.

Więcej spoilerować wam nie zamierzam. Jak można się spodziewać, dalsza fabuła to próby Cha Jin Soo do wykorzystania Park Hoona do swoich celów i próby oporu Park Hoona.

W mojej ocenie...

Doctor Stranger to jedna z najmocniejszych dram i na pewno warta uwagi, nawet jeśli niektóre aspekty mogą się nie podobać (dla mnie to np przywiązanie Hoona do jego pierwszej miłości). Aktorzy zasługują na szacunek za samą odwagę wzięcia udziału w serialu - sąsiadom z północy na pewno się tematyka i realistyczny sposób przedstawienia Korei Północnej nie podobała.
I to tyle na dziś~ Mam nadzieję, że zachęciłam was do spojrzenia na "Doctor Stranger" ;)

Papa~

fanpage | kanał | ask

1 komentarz:

  1. Po co oglądasz dramy? Te co robisz na konfach nie wystarczają? ^^

    OdpowiedzUsuń