sobota, 13 lutego 2016

Pomysły na samotne walentynki~!

Hejo~!

Za rogiem walentynki, pary już planują swoją niedzielę i pakują dawno kupione prezenty, a na wystawach sklepowych pełno serduszek, czekoladek, win i seksownej bielizny. Dla niektórych samotnych osóbek może być to ciężki dzień, zakończony słuchaniem przechwałek znajomych, jak fajnie go spędzili. Jednak nikt nie powiedział, że singiel nie może się sam dobrze bawić w Święto Zakochanych! Zapraszam was na notkę, w której podzielę się z wami moimi pomysłami na spędzenie samotnych walentynek~!

Beauty morning~

Nic tak nie wpływa na nasze samopoczucie przez resztę dnia jak poranek. Dlatego miły dzień trzeba zacząć miło! Osobiście polecam tuż po przebudzeniu wypić szklankę wody, ponieważ po całej nocy nasze ciało jest odwodnione i taki krok szybko naładuje nam baterie! A że przy okazji potrafi też przyspieszyć metabolizm, przez co możemy sobie tego dnia pozwolić na minimalnie więcej, to tylko plus!
Ponieważ tego dnia mamy się czuć szczęśliwi, można też rano pozwolić sobie na lekkie ćwiczenia, nawet, jeśli zwykle jesteśmy leniwymi kluchami, których ćwiczenia ograniczają się do pójścia do lodówki i z powrotem. Ćwiczenia produkują w naszym organizmie endorfinę - hormon szczęścia a przy okazji pomogą nas rozbudzić. Jeśli nie lubicie suchych ćwiczeń, zawsze można zamiast tego potańczyć, poskakać, czy nawet wyjść na dłuższy spacer w psem.
Po ćwiczeniach oczywiście trzeba się umyć. Ale ponieważ to nie jest zwykły dzień, nie możemy po prostu wskoczyć pod prysznic/do wanny i wyjść po 15 minutach namydlenia się i spłukania. W tym roku to niedziela, więc zapewne mamy czas, żeby się trochę rozluźnić podczas kąpieli. Poszukajcie świeczek zapachowych, ulubionych myjek, najładniej pachnących mydeł i szamponów, ulubionych balsamów, włączcie wesołą muzykę i pozwólcie sobie nacieszyć się ciepłą wodą. Nie suszcie później włosów, jeśli macie czas - jeśli wyschną naturalnie będą mniej zniszczone i bardziej miękkie :)

Wygląd?

W walentynki wszystkie dziewczyny będą się stroić dla swoich najdroższych. Dlaczego będąc samym nie można zrobić tego samego dla siebie? Wtedy jest się na lepszej pozycji, ponieważ nie tylko można ubrać się ładnie, ale też po swojemu, nie myśląc o tym, czy drugiej osobie się to będzie podobać.
Ponieważ walentynki kojarzą się z sercami, czerwienią, czy różem, można takie akcenty wpleść w stylizację tego dnia. Czy to urocza, czerwona lub różowa spódniczka do jasnego sweterka, pastelowo-różowa opaska do włosów czy mocno czerwone usta, jeśli tylko tobie się kojarzy z tym dniem - droga wolna! To twój dzień i to sobie masz się podobać~
Jeżeli macie długie włosy, możecie je zawiązać w luźny, ale schludny warkocz (który mi się osobiście zawsze kojarzy z Elsą, chociaż jej jest raczej mocno ściśnięty :D).
Najważniejsze, żeby się czuć komfortowo. Żaden piękny strój nie zastąpi szczerego uśmiechu!

Weź siebie na randkę!

Dla osób, które nie lubią siedzieć cały dzień w domu, wyjście tego dnia może być przykre, widząc te wszystkie pary. Ale jeśli weźmiesz siebie samą w ulubione miejsce, zrelaksujesz się i będziesz szczęśliwa, to wszyscy dokoła będą zazdrościć tobie! Możesz sama ze sobą obejrzeć ulubiony film w kinie, wypić ulubioną kawę, czy zjeść ulubiony deser w swoim towarzystwie i cieszyć się sobą. Pamiętaj - ty decydujesz sama za siebie, a niektórzy tego dnia muszą ustępować drugiej osobie. Czy nie jesteś na wygranej pozycji? Baw się! Jesteś swoją najdroższą osobą :)
Jeżeli jesteś typem osoby, która woli siedzieć w domu, rozsiądź się wygodnie w fotelu, obejrzyj ulubiony film, posłuchaj ulubionej muzyki, potańcz sama ze sobą, lub upiecz dla siebie ciasto. Tego dnia dozwolone są tylko czynności, które lubisz, żadnych zmartwień!

Sesja...

... zdjęciowa! Pokaż innym, że bawisz się równie dobrze i raz na jakiś czas zrób parę selfie. Zrób sobie zdjęcie z pobliską rzeźbą, jako chłopakiem, albo jak przyjemnie leniuchujesz, gdy inni się starają dla drugiej osoby w pocie czoła! Kto nie lubi uwieczniać szczęśliwych dni na zdjęciach?
Na koniec moja najważniejsza dzisiaj rada - rób to co lubisz! Nikt lepiej nie zaplanuje szczęśliwego dla Ciebie dnia niż ty! Mam nadzieję, że moje proste pomysły na coś się przydadzą i niektóre forever alone'y podobne do mnie spędzą ten dzień choć trochę weselej!

Bye~ <3

fanpage | kanał | ask

2 komentarze: